Każdy z nas jest ratownikiem

Każdy z nas jest ratownikiem” to nazwa konkursu z ratownictwa przedmedycznego zorganizowanego w VII LO w Sosnowcu dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych w składzie: Pietrzyk Martyna, Karbownik Marek, Bubała Julia i Elmrych Bianka.

Każda drużyna podczas zawodów musiała wykazać się ogromną wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdzian teoretyczny polegał na rozwiązaniu testu pisemnego. W drugiej części trzeba było wykazać się umiejętnościami praktycznymi z pierwszej pomocy. Na pięciu stanowiskach trzeba było udzielić pomocy osobie z „Zawałem Mięśnia Sercowego”, „Z raną ciętą”, „Osobie poparzonej”, „Osobie która spadła z drabiny” oraz „Jak się transportuję na desce ortopedycznej”.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nasza reprezentacja znalazła się tuż poza podium. Gratulujemy naszym koleżankom i koledze oraz życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentację do konkursu przygotował nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa pan Radosław Mikołajek