logo sp9 Szkoła Podstawowa nr 9
im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu 
tel  +48 32 263 50 57

Sosnowiecka Jesień Teatralna

SOSNOWIECKA JESIEŃ TEATRALNA

15.09.15 r.- 30.10.2015 r.

W ramach Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej Szkoła Podstawowa nr 9 wzięła udział w licznych imprezach bibliotecznych, konkursach i zajęciach warsztatowych o tematyce teatralnej.

  1. W październiku klasy IV , V , VI uczestniczyły w zajęciach teatralnych ,,W labiryncie teatru’’-  realizowanych przez Filię nr 14 w Zagórzu. Celem zajęć była popularyzacja i  pogłębienie wiedzy o teatrze.
  1. 02.10.2015 r. uczniowie z klas szóstych wzięli udział w warsztatach teatralnych w MBP Filia nr 14 w Zagórzu . Na zajęciach warsztatowych poznali sposoby i techniki wykonania lalek teatralnych. 
  1. 15.10.2015 roku uczeń klasy VI c – Jan Zimnal zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na lalkę teatralną pod hasłem: Czy pacynka to dziewczynka? organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowicza w Sosnowcu w   ramach I Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Celem konkursu było uwrażliwieniedzieci na sztukę teatralną, popularyzacja wiedzy o teatrze oraz kształtowanie  umiejętności plastycznych.                        

    4.    05.11.2015 roku uczennice klasy VI a – Kinga Wikarek i Oliwia Szpruch  zdobyły dwa równorzędne I miejsca w                               Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Pippi Pończoszanka  nasza koleżanka’’ organizowanym przez MBP Filia nr 14 w Sosnowcu. Nagrodzone prace plastyczne można oglądać w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

    5. Zorganizowano wystawy i gazetki o tematyce teatralnej.


Opiekunowie: mgr Beata Chojnacka - bibliotekarz oraz wychowawcy klas