Jak nie czytam jak czytam

01.06.2017r. nasza szkoła włączyła się do akcji masowego czytania w jednym momencie pt.”Jak nie czytam, jak czytam”, ogłoszonej przez redakcję czasopisma "Biblioteka w Szkole" już po raz drugi.

W tym dniu podjęliśmy próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie w ramach akcji ,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”? sprzed roku !

Celem j akcji była promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Główna część akcji miała miejsce 01.06.17 (czwartek) na korytarzu szkolnym,  gdzie o godz.9.55 zebrali się uczniowie z kl.1-6 wraz z nauczycielami i innymi pracownikami naszej szkoły. Po krótkim wstępie, dokładnie o godz.10.00 wszyscy obecni przystąpili do czytania tekstów, które mieli ze sobą. Przez 10 min. w ciszy i spokoju czytaliśmy swoje ulubione książki. Natomiast przez następne 10 minut uczniowie z kółka bibliotecznego zaprezentowali fragmenty swoich ulubionych książek. Były to: Wiersze Juliana Tuwima, Dziennik Cwaniaczka i Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica biblioteki.  Atrakcją była wystawa haseł promujących czytanie książek.

Po zakończonej akcji uczniowie otrzymali symboliczne zakładki do książek zasponsorowane przez MBP Filię nr 14 w Sosnowcu.

Całość została sfotografowana i sfilmowana przez mgr Wiesławę Stradomską.

Chcieliśmy w ten sposób pokazać młodemu pokoleniu, że czytanie wciąż jest modne.

Składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji akcji masowego czytania,  a uczniom za ich aktywny udział !

Koordynator – Beata Chojnacka