Spotkania autorskie

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

Tradycją naszej szkoły oraz biblioteki szkolnej jest organizacja spotkań autorskich dla uczniów.

W 2015 roku mieliśmy zaszczyt gościć pana Waldemara Cichonia autora książek dla dzieci – o kocie Cukierku, a w 2016 r. panią Krystynę Borkowską - zagłębiowską poetką i panią Izabellę Klebańską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży- autorkę bajek, scenariuszy teledysków muzycznych i programów telewizyjnych., w 2017 panią Agnieszkę Kiełbus - pisarkę książek dla młodzieży.

W 2020 roku ponownie gościł u nas pan Waldemar Cichoń z kotem Cukierkiem oraz pani Krystyna Borkowska w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego.

25 lutego 2020 r. z panem Waldemarem Cichoniem spotkali się uczniowie klas I-III ,a z panią Krystyną Borkowską uczniowie klas Vc,Ve, VIb.

Spotkanie uczniów klas I-III z panem Waldemarem Cichoniem przebiegało w miłej rodzinnej atmosferze, dzieci słuchały w skupieniu zwariowanych opowieści Pisarza o jego jeszcze bardziej zwariowanym kocie Cukierku. Wysłuchały fragmentu książki pt. „Jak się masz, Cukierku?” Po serii wyczerpujących pytań, którym został poddany pan Cichoń przez naszych uczniów, nastąpiła najmilsza część spotkania, a mianowicie podpisywanie przez Autora zakupionych przez chętne dzieci książek imiennymi dedykacjami

cichon

za wspaniałe spotkanie autorskie

oraz przybliżenie dzieciom

tajemnic pisania książek.

Pani Krystyna Borkowska - poetka i pisarka, która spotka się po raz kolejny
z młodymi czytelnikami naszej szkoły prezentując swoje najnowsze książki.

borkowska

za

spotkanie autorskie

oraz poznanie wielu ciekawych tajemnic poezji

Organizatorzy: mgr Beata Chojnacka oraz mgr Izabela Grochowska.