XVIII TYDZIEŃ BIBLIOTEK

8-15 MAJA 2021

pod hasłem ,, Znajdziesz mnie w bibliotece”

program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasza Biblioteka kolejny raz aktywnie uczestniczyła w promowaniu Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek poprzez przygotowanie ciekawej oferty kulturalno - edukacyjnej.

1. ,, Konkurs plastyczny ,, Okładka do mojej ulubionej książki" – konkurs dla klas I-III

2. ABC wiedzy o książce i bibliotece – turniej klas III pod hasłem ,, Sprawdź czy wiesz?”

3. Konkurs literacki dla klas 1-3: na najpiękniejsze opowiadanie dla klas 1-3 pt. „ Przygoda Szczęśliwej Książki” - opowiadanie

4. Konkurs literacki dla klas 4-8 na opowiadanie ,,Moja przygoda z Książką”.

5. ,,W zaczarowanym świecie bajki i baśni”- dzień projekcji bajek w bibliotece szkolnej

6. ,,Słodkie wypożyczenia” – niespodzianka dla czytelników połączona z konkursem

7. ,,Zaczytani” – akcja czytelnicza w klasach I-III.

8. Kwadrans czytelniczy w świetlicy szkolnej.

9. ,,Czytelnicze rarytasy”- wystawa książek, które warto przeczytać – biblioteka szkolna, , gazetki, prace konkursowe.

10. ,,Zostaw po sobie ślad w bibliotece” - każdy uczeń może podarować książkę bibliotece

11. Konkurs fotograficzny - ,, Z książką mi do twarzy”

12. Udział szkoły - biblioteki szkolnej w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej - ,,Biblioteczna Mapa Literackiego Świata” .

13. Podsumowanie Tygodnia Bibliotek – wręczenie dyplomów i nagród.

Organizatorzy: mgr Beata Chojnacka, mgr Marta Toborek, mgr Dorota Gwiżdż.